michael kors saat

Goralı

Lezzeti ve ünü Türkiye sınırlarını aşan bir lezzetten size bahsetmek istiyorum. Sandviç kavramının ülkemizde ilklerinden biri olan Goralı Sandviç Bundan yaklaşık 70 yıl kadar önce İstanbul ili Fındıkzade semtinde kurulmuş. Kendi özel reçeteleri ile hazırladıkları Goralı Sandviçleri bugün birçok İstanbul’lunun beğenisini kazanan eşsiz bir lezzet hikayesidir.

Goralı’nın Tarihi

Kosova’nın Gora Bölgesinden gelen Goralı ailesinin, 1945 yılında Ankara’da açtıkları dükkanda önceleri tabakta servis ettikleri Goralı, 1950’li yıllarda sandviç ekmeği içinde sunulmaya başlamış ve kısa sürede çok sevilerek, Goralı dükkanının tüm Ankara’lıların uğrak yeri haline gelmesini sağlamıştır.

Daha sonra 1961 yılında Fındıkzade’de açtığı büfeyle İstanbul’luları Goralı Sandviçi ile tanıştıran Ferit Goralı, kendi geliştirdiği özel reçeteli Gora Köftesi ve Gora Püresi ile Goralı Sandviçine bugünkü doyumsuz lezzetini kazandırmıştır. Tescilli Goralı Markasının imza ürünü olan Goralı Sandviçi çok geçmeden, önce İstanbul sonra da Türkiye’nin simgelerinden biri haline gelmiştir.

1945 yılından bu yana “En İyi Kalite, Servis ve Temizlik “ anlayışından taviz vermeden işletilen ve dört nesile hizmet veren Goralı Büfesi, yeni Kafe-Restoran Konsepti ile ülkemizin gurur duyacağı örnek bir yerli gıda markası olarak önce İstanbul’da, daha sonra Türkiye’nin diğer illerinde yaygınlaşmayı hedeflemektedir.

67 Yıldır çocuklarını ve torunlarını Eşsiz Goralı Lezzeti ile tanıştırarak, kalitemize ne kadar güvendiğinizi gösterdiğiniz ve bugünlere gelmemizi sağladığınız için siz değerli müşterilerimize teşekkür ederiz.

Goralı 2012 yılından itibaren yeni şubeler açmaya başlamıştır. İstanbul ilinde Beylikdüzü ve Bahçelievler olmak üzere iki önemli ilçede Goralı Sandviçlerini güvenle tercih edebilirsiniz.

Kaynak: http://www.goralisandvic.com/hikayemiz/

Goralı Fındıkzade Harita Konumu


Daha Büyük Görüntüle

michael kors saat

Yorum bırakabilirsiniz...

Email adresiniz sitede yayınlanmayacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>