Anasayfa » Genel » Dünyanın en seksi oteli Adam & Eve Otel satıldı.
michael kors saat

Dünyanın en seksi oteli Adam & Eve Otel satıldı.

“Adem ve Havva” konsepti ve “Dünyanın en seksi oteli” sloganıyla 2006’da Belek’te açılan Adam & Eve Otel satıldı. Kayı Grubu’nun sahibi Talha Görgülü, sahibi olduğu oteli Manavgatlı turizmci Ramazan Taş’a ait Gitaş Turizm bünyesindeki Stone Group Hotels’e sattı. Satışın 100 milyon euro civarında bir rakamdan gerçekleştiği öğrenildi. Kayı Grubu bünyesinde Türkiye’nin en iyi konsept oteli Adam & Eve Otel dışında GTI Travel ve Sky Airlines şirketleri bulunuyor. Görgülü, daha önce de bünyesindeki Kayı Otelleri’ni de elden çıkarmış ve seyahat acentacılığı ile havacılık sektörlerine odaklanacağını açıklamıştı.

DEVLERLE YARIŞIYOR
Görgülü’nün bundan sonra seyahat acenteliği ve havacılık alanında büyümeye odaklanacağı öğrenildi. Görgülü’nün sahibi olduğu Avrupa’da Türk sermayeli en büyük tur operatörü olarak kalan GTI Travel, her yıl ortalama 1 milyon turist taşıyor. GTI, Türkiye’ye turist taşımanın yanı sıra son yıllarda İspanya, Kanarya Adaları, Yunanistan, Tunus, Güney Kıbrıs, Mısır ve Bulgaristan’a yoğunlaşarak Avrupa’daki turizm devleriyle yarışır hale gelmişti. Görgülü’nün 2012 hedefi ise 1.3 milyon turist taşımak.

2011’DE 1 MİLYAR EURO SINIRINI AŞTI
Görgülü, havacılık sektöründe de büyümeyi hedefliyor. İşadamı Almanya’dan Türkiye’ye turist taşıyan Sky Airlines’ın yanı sıra Almanya’da German Sky Airlines adıyla bir şirket kurarak bölgelerarası uçuşlar da gerçekleştirmeye başlamıştı. Sky Airlines bir dönem iç hatlarda da seferlere başlamış ancak Görgülü, kısa bir süre sonra ekonomik bulmadığı bu alandan çıkmıştı. Kayı Group, 2011’de gelirlerini yüzde 15 artırarak 1 milyar euro ciro elde etti.

Adam & Eve Otel’den Görüntüler

michael kors saat

Yorum bırakabilirsiniz...

Email adresiniz sitede yayınlanmayacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>